Péče o nohy v zimě

 

Důkladnou péči nohám bychom měly věnovat nejen v létě, ale také v zimním období. Výběr správných bot a pravidelná pedikúra tvoří základ každé zimní péče o nohy.

 

V zimních měsících trávíme spoustu času v uzavřených botách v teplých vytopených místnostech. Naše pokožka je tak velmi zatěžkávána, oproti létu, kdy mohou naše nohy více dýchat, protože jsou v otevřených botách. Věděli jste, že topení může až o 30% snížit vlhkost vzduchu?

 

Je důležitá dobrá hydratace

Mráz napomáhá velkému vysušování pokožky. Nezapomeňte proto kromě obličeje, dobře hydratovat také svá chodidla, abyste předešli popraskané kůži na patách. Používejte krémy určené na specifickou pokožku chodidel. V zimě máme chodidla většinu dne v uzavřených botách, zvolte tedy ponožky z přírodních materiálů a s vysokým obsahem bavlny, které dobře sají pot. Pokud jste sportovní nadšenci a chodíte běhat, vyplatí se investice do termo-ponožek, které skvěle odvádějí vlhkost.

 

Mít nohy jako v bavlnce

Studí vás často nohy? Dopřejte jim horko-studenou sprchu, ta krásně prokrví pokožku a rozproudí krev. Nohy pak namasírujte speciálním krémem a dejte si na ně teplé bavlněné ponožky, nejlépe dvoje. Ráno budete mít nohy krásně jemné a prokrvené. Máte-li na nohách již zrohovatělou kůži, tak se pemze nevyhnete. Používejte ale skleněné pilníky, které jsou hygieničtější a efektivnější. Profesionální pedikúru byste i v zimních měsících měli mít alespoň jednou za dva měsíce. Nohám dodá skvělou hydrataci také kokosový olej. Lahvičku si rozehřejte na topení a důkladně pak vmasírujte do pokožky.

 

 

Důležitý je pečlivý výběr vhodných bot

V zimním období byste měli vybírat kvalitní a dobře zateplené boty. Nejlepším materiálem je kůže. Ta pomůže nohám lépe dýchat. Nevybírejte také obuv, která má příliš tenkou podrážku, bude vám v nich chladno. Zimní boty by měly být také o malinko volnější, protože v těsných botách vás budou zábst nohy. V botách byste měli mít možnost volně hýbat prsty, i když na sobě máte teplejší ponožky. Umělé materiály se v zimě snadno se promočí a neochrání před mrazem. Kožená obuv se musí dobře impregnovat - v deštivém počasí až jednou týdně.

 

Přináším vám několik tipů zimní péče o vaše nohy:
 
  • Každý den si najděte čas na pohyb. 
  • Pokud je to jen trochu možné, vyvarujte se dlouhého stání nebo sezení a neseďte se překříženýma nohama. 
  • Na noc na chodidla aplikujte vhodný krém na nohy.
  • Pečujte o své nohy kvalitními přípravky. 
 
A také dopřejte si pravidelnou péči o vaše chodidla v profesionálním salonu. 

S péčí o Vaše nohy Vám mohu pomoci svými službami i dobrou radou. Přijďte nechat ulevit svým unaveným a ztěžklým nohám na pedikúru.

Těším se na Vás
Slávka Kanurkovová, pedikérka